Archiv 2010

Vážení příznivci brandlbraky.
Bohužel máme pro vás smutnou zprávu.

30.10. 2010 přišel o život Aris, pejsek z našeho prvního vrhu. Stalo se tak nešťastnou souhrou tragických náhod na naháňce, kdy vběhl pod kola projíždějícího auta převážejícího střelce.

Nutí nás to opět k zamyšlení nad tím, jak těmto zbytečným událostem předcházet. Samozřejmě velká část „viny“ je mnohdy na straně nešťastné náhody. Lze jí ale předejít? Lze tuto náhodu nějak eliminovat? Každopádně lze předcházet rizikům dobrou organizací společného lovu, zároveň je ale zásadní věcí nutná maximální předvídavost, opatrnost a soustředěnost všeho personálu zajišťujícího chod lovu. Zejména u řidičů by toto mělo platit na tisíc procent. Nejde jen o bezpečnost lovců nebo honců, ale především jde o bezpečnost našich psích pomocníků. Je to jejich oddaná dřina a maximální nasazení, které přináší úspěch při lovu a radost jejich psovodům z dobře odvedené práce.

Bez svého přítele má psovod jen půl loveckého srdce, tlukot toho Arisova zastavila tragédie, která by se stávat neměla. V silách člověka je, aby tomu dokázal předejít.

17.10. V Českých Budějovicích se konala 9.10. Mezinárodní výstava psů, které se zúčastnila dvě "štěňata" Axa a Art. Posuzoval je pan rozhodčí Vladimír Piskay ze Slovenska. Oba dosáhli skvělých výsledků!

13.10. Aportosovi se povedl pěkný dosled srnčete.

12.7. Axa absolvovala na výbornou dvoje zkoušky a posílá diplomy a fotky.

29.6. Atos se téměř po roce ozval a posílá foto i informace.

16.6. Argo absolvoval velmi úspěšně dvoje zkoušky a posílá zprávy a fotografie z místa činu. Dle dostupných informací Argo získal jako první z áčkových štěňat loveckou upotřebitelnost. Gratulujeme !!!

1.6. Aportos loví.

21.5. Mohli jste nás vidět v Lysé nad Labem. V rámci výstavy Natura Viva jsme představovali Brandlíky. Akce se vydařila. Sešlo se pět psisek, takže návštěvníci mohli vidět dvě třetiny brandlí populace žijící v ČR. Kdo jste nebyli na místě, připojuji pár fotek z místa činu. Zároveň tímto děkuji všem, kteří se na reprezentaci podíleli.

4.5. Axa posílá foto z prvních narozenin.

26.4. Art na vycházce

24.4. Aris byl na návštěvě u Arta.

23.4. V poslední době se věnujeme hodně a vlastně pouze štěňatům, takže si dovoluji připomenout, že Hanta oslavila krásné čtvrté narozeniny. Aktuální fotografie ve fotogalerii.

17.4. Aportos posílá fotky z jarního výletu.

14.4. Aris posílá zprávy.

7.4. Argo posílá novinky.

20.3. Axa a kolouch. Fotky jsou z mobilu, ale pracovní nasazení a loveckou vášeň zachycují myslím dokonale :-)

20.2. Art posílá zimní foto.

16.2. Axa a její sněhové zážitky.

27.1. Aportos si užívá zimu plnými doušky.

24.1. Art byl opět úspěšný na lovu.

20.1. Máme informace a spoustu fotografií od Avara.

13.1. Aportos na dosledu černé

11.1. Aportos poslal aktuální fotografie.

4.1. Alfa poslala spoustu fotek a informace o svém bytí.

1.1. Brandlbrakám a všem jejich příznivcům přejeme do nového roku Lovu zdar!

2009

29.12. Máme telefonické zprávy o Arisovi. Daří se mu dobře, s pánečkem je každý víkend na naháňce, kde pěkně pracuje a chodí i na dosledy. A protože jsou takhle zaneprázdnění a lovecká sezóna v plném proudu, musíme si na fotodokumentaci počkat.

23.12. Axa na stopě.

22.12. Art byl na lovu a podařilo se mu nahnat vysokou, kterou jeho pán slovil. Není snad lepší kynologický zážitek. Gratuluji!

18.12. Axa na lovu divočáků.

13.12. Axa má nové lovecké zážitky.

11.12. Proběhla aktualizace webu v části Štěňata a byly přidány stránky jednotlivým štěňatům, viz. odchovy.

25.11. Intenzivně pracujeme na doplnění webu. Nechte se překvapit.

24.7. Děkuji všem, kteří měli zájem a odvahu vzít si štěně v Čechách málo známého plemene. Přeji mnoho krásných chvil a úspěchů s Brandly nejen při lovu. Příznivce plemene, kteří ještě odvahu na pořízení vlastní Brandlbraky nenašli, budeme dále informovat o dění v naší rostoucí Brandlí rodině.

6.7. všechan štěňata jsou rozebrána.

25.6. Štěňatům jsou právě dva měsíce, jsou podruhé očkovaná a už mají i svoje PP. Pouze jeden pejsek zůstává volný.

15.6. byly přidány fotografie štěňat v 7 týdnu, viz. štěňata.

5.6. štěňata se dnes seznámila s veterinářem. Byla očkována, tetována, čipována a domů s sebou dostala ještě pilulky na odčervení . Návštěvu nesla všechna (až na ublíženého Aportose) s klidem a nadhledem.

3.6. byly přidány fotografie štěňat v 5 týdnu, viz. štěňata. Argo volný, ostatní zadána.

27.5. přidány fotografie štěňat (4.týden), viz. štěňata. Argo volný, ostatní zadána.

21.5. Z vrhu zbývá poslední volný pejsek - Argo.

20.5. byly přidány fotografie štěňat (hromadné foto a opět jednotlivci) viz štěňata. Volní zůstávají už pouze dva psi - ostatní štěňata zadána.

Ve čtvrtek 14.5. se štěňata začala pokoušet chodit. Nyní ujdou relativně bez problémů i dva metry v kuse.

V úterý 19.5. jsme objevili první proříznuté zoubky. Moc nás to těší, teď teprv nastane ta správná radost ze štěňat. Začali jsme s přikrmováním.

11.5. Přidány fotografie štěňat (stáří 2 týdny) viz štěňata.

29.4. Přidány fotografie a první údaje o vrhu a štěňatech viz štěňata.

25.4. se narodila štěňata. Je jich celkem osm. Dvě feny a šest psů. Momentálně jsou obě feny a tři psi zadáni. Hanta se o štěňata stará vzorně, ale zapomíná na sebe. Musím jí po malých částech krmit, od štěňat se nehne. Z časových důvodů tedy budou podrobné údaje o vrhu a štěňatech doplněny později.

23.3. Byli jsme a Hantou na ultrazvuku a máme potvrzená štěňata! Přijímám záznamy na štěňata. Více na štěňata.

21.2. jsme si udělali výlet do městečka Kirchdorf v Tirolsku. Cíl byl jasný. Navštívit ženicha a nakrýt Hantu. I přes neustálé sněžení a asi 1,5m ležícího bílého pokladu se zdařilo. Jestli z našeho výletu budou i štěňata, to se potvrdí v druhé půli března. Více na štěňata.

18.2. Po konzultacích s poradcem chovu v Rakousku jsme vybrali tatínka pro štěňata - Bär vom Hochgseng. Krýt pojedeme během týdne.

28.1. Displazie kyčelního kloubu dopadla výborně -A/B

Nový rok zahajujeme s Hantou v zájmu zdraví. 14. ledna si jdeme nechat posoudit DKK (čili displazii kyčelního kloubu). Dále chystáme cestu do dalekého zahraničí :-). Jedeme vystavovat na MVP do Trenčína (24.- 25.1.2009). Tak můžete naší krasavici držet palce. Půjdeme v pracovní třídě. Dle slibu se chystáme na štěňata a pečlivě vybíráme tatínka. Bude z Rakouska. Nechte se překvapit.

2008

Poslední říjnový víkend byl velmi úspěšný. Kromě zkoušek honičů jsme absolvovaly (sice neplánovaně, ale přesto s úspěchem) i barvářské zkoušky honičů a největším úspěchem bylo získání CACT. Více v sekci Zkoušky.

Pilně se připravujeme - jsme přihlášeni na zkoušky honičů do Domažlic (24.-25.10.)

Od 7. 7. 2008 máme uznánu mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici Od Beránka.

Ing. Hana Karasová (Schejbalová) - chovatelka
Úsilné 77
Úsilné 370 10
schejbalova.hanka@seznam.cz
+420 731 350 714

Ing. Hana Špringlová - poradce chovu
Hájovka 267
Ořech 252 25
springlova@icg-partners.com
+420 605 187 625